Direct Carrier Billing (DCB)

Wróć

Usługa Direct Carrier Billing (DCB) jest dostępna dla użytkowników sieci korzystających z telefonów na abonament lub na kartę.
Usługa umożliwia dokonywanie płatności za produkty i usługi oferowane w internecie (produkty cyfrowe) np. zakup plików z muzyką, filmów, ulepszenia wirtualnych kont w serwisach społecznościowych, grach itp.

Wraz z rozwojem usług Direct Billing dostrzegamy na rynku duży potencjał tego typu usług, które są alternatywą dla płatności elektronicznych. Głównymi zaletami DCB są nieograniczona taryfikacja – dowolność w wyborze stawki (co grosz) oraz wyższa prowizja. Sposób płatności obecnie dostępny jest we wszystkich sieciach.

 

Wyróżniamy dwa rodzaje płatności:

cyclin Cykliczny (recurring)
podobnie jak w przypadku PSMS MT obciążenia następują w formie odnawialnej subskrypcji. Aktywacja subskrypcji następuje poprzez różne kanały:
OneClick, PIN, Uwierzytelnienie SMS (SMS nie jako nośnik płatności).
Jednorazowy
w przeciwieństwie do SMS MO nawet jednorazowe płatności mogą być dokonane za pomocą PIN, OneClick lub uwierzytelnienia SMS. 

 

Działanie usługi jest dla użytkownika intuicyjne i może przebiegać zgodnie z jednym z dwóch przedstawionych poniżej scenariuszy.

Scenariusz 1:
Użytkownik po wybraniu w serwisie internetowym produktu, który chce zakupić zostaje przeniesiony na stronę WWW, na której wpisuje swój numer telefonu. Po zatwierdzeniu numeru użytkownik otrzymuje od swojego operatora SMS, na który należy odpowiedzieć zwrotnie wysyłając SMS o treści TAK.

lub

Scenariusz 2:
Użytkownik po wybraniu produktu i po zatwierdzeniu swojego numeru na stronie WWW otrzymuje od swojego operatora SMS z kodem PIN, który należy wpisać na stronie WWW. Operator weryfikuje poprawność kodu PIN i transakcja zostaje zakończona.
Koszt transakcji z użyciem Direct Carrier Billing jest doliczany przez operatora komórkowego do rachunku telefonicznego użytkownika w przypadku telefonu z abonamentem lub jest odejmowany z konta użytkownika w przypadku telefonu na kartę.

Innymi zaletami usługi DCB są:

Jakie? Zapraszamy do wysłania nam e-mail aby poznać szczegóły naszej oferty! Prośba o ofertę

Zainteresowany współpracą? Masz pytania?